Hoppa till sidans innehåll

Tidsprogram Utg 2 2019


Uppdatering av tidsprogrammet till Utgåva 2, 17/9 2019.

Nedan länk till nerladdningsbar wordfil.

Utgåva 2 Tidsprogram 2019-09-17.docx

 

Tidsprogram Lördag 21 sep 2019

08:00        Kaptens träff 

09:20        1        H22                   K2                        200                      Heat 1

09:25        2        H22                   K2                        200                      Heat 2

09:30        3        D22                   K2                        200                      Heat 1

09:35        4        D22                   K2                        200                      Heat2               

09.48        5        D16                   K4                        500                      Final

09.54        6        H16                   K2                        500                      Final

10.00        7        Mix12               K4                        500                      Final

10.06        8        Veteran H          K2                        500                      Final

10:12        9        D18                   K4                        500                      Final

10:18        10      H18                   K2                        500                      Final

10.24        11      H14                   K2                        500                      Final

10:30        12      D14                   K4                        500                      Final

10.36        13      H22                   K2                        500                      Heat 1

10:42        14      H22                   K2                        500                      Heat 2

10.48        15      Mix16                K4                        500                      Final

10.54        16       D12                   K2                        500                      Final

11:00        17       H12                   K2                        500                      Final

11:06        18       Mix18               K4                        500                      Final

11:18        19       D22                   K2                        500                      Heat 1

11:24        20       D22                   K2                        500                      Heat 2

11.30        21       Mix14               K4                        500                      Final

11:36        22       H18                   K4                        500                      Final

11:42        23       D18                   K2                        500                      Final                                              

                                                  Ev. Paus vid behov

11:48       24        H14                    K4                        500                      Final

11:54       25        D14                    K2                        500                      Final

12.00       26        H16                    K4                        500                      Final

12:06       27        D16                    K2                        500                      Final

                            

                                       Lunch          Serveras 11:30-14:00

13:00                  Prisutdelning lottade priser till ungdomar födda 2007 och yngre

14:00       28        H22                     K2                        1000                    Heat 1

14:07       29        H22                     K2                        1000                    Heat 2

14:14       30        D22                     K2                        1000                    Heat 1

14:20       31        D22                     K2                        1000                    Heat 2

 

14:35       32        D16                     K2                        200                      Final

14:40       33        H16                     K4                        200                      Final

14:45       34        D12                     K4                        200                      Final

14:50       35        H12                     K2                        200                 Final                                                 

14:55       36        D18                     K2                        200                      Final

15:00       37        H18                     K2                        200                      Final                                           

15:05       38        D14                     K4                        200                      Final

15:10       39        H14                     K2                        200                      Final

15:15       40        Veteran H            K2                        200                      Final

 

15:25       41        D16                     K4                        200                      Final

15:30       42        H16                     K2                        200                      Final

15:35       43        D12                     K2                        200                      Final

15:40       44        H12                     K4                        200                      Final                                             

                                               Ev. Paus vid behov

15:45       45         D14                     K2                        200                      Final

15:50       46         H14                     K4                        200                      Final

16:10       47         H22                     K4                        500                      Final

16:15       48         D22                     K4                        500                      Final                                             

16:30      49          Nelo cup           K2                        1250                    Final

18:00                  Prisutdelning.

19.00                  Middag.                                                                                                                                

 

Tidsprogram Söndag 22 sep 2019

8:00                     Kaptens träff

09:00     50           D22                     K2                        500                      Testlopp

09:15     51           H22                     K2                        1000                    Testlopp

09:30     52           D18                     K2                        1000                    Final

09:37     53           H18                     K2                        1000                    Final

10:00     54           Mix12                 K2                        1250                    Final

10:15     55           D22                     K2                        500                      Testlopp

10:30     56           H22                     K2                        1000                    Testlopp

10:45     57           Mix22                 K2                        5000                    Final

10:46     58           Mix 18                K2                        5000                    Final

10:47     59           Veteran H            K2                        5000                    Final

11:15    60            D22                     K2                        500                      Testlopp          

11:30    61            H22                     K2                        1000                    Testlopp

11:45    62            Mix16                 K2                        2500                    Final

11:46    63            Mix14                 K2                        2500                    Final

                             Lunch                 Serveras mellan 11:30- 13:30

13:15   64             D22                     K2                        500                      Testlopp

13:30   65             H22                     K2                        1000                    Testlopp

14:00   66             Mix/Mix              K4                        500                      Final

14:15   67             Mix/Mix              K4                        200                      Final

                 ( mix/mix: 1 senior, 1 junior (D+H) 2 ungdom olika klasser (D+H))

15:00                                               Prisutdelning                              

 

 

                            

 

 

Uppdaterad: 17 SEP 2019 05:17 Skribent: Daniel Lagmyr
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Katrineholms KK - Kanot
Kanotvägen
64192 Katrineholm

Besöksadress:
Djulöbadet Kanothuset
64192 Katrineholm

Kontakt:
Tel: 0705525577
E-post: This is a mailto link

Tack alla sponsorer för erat stöd under 2019

 

 

 

Bildresultat för sjögrens trafikskola

 

 

 

 

 

Bildresultat för stora djulöherrgård